Zakłady pogrzebowe Bydgoszcz

Usługi pogrzebowe są to szeroko pojęte usługi związane z pochówkiem zmarłych. Świadczone są one przez wyspecjalizowane zakłady pogrzebowe.

Zakres usług pogrzebowych

Zakłady pogrzebowe, które zajmują się pochówkiem zmarłych posiadają w swojej ofercie szereg różnego rodzaju usług. Główną usługą świadczoną przez takie zakłady jest organizowanie ceremonii pochówku. Może się ona odbyć zarówno w formie tradycyjnej, jak i pochówku z kremacją. W zakres usług pogrzebowych wchodzą w szczególności następujące usługi:
– odbiór ciała zmarłego z miejsca, gdzie w danym momencie się znajduje oraz jego transport do zakładu pogrzebowego,
– wynajem chłodni oraz przechowywanie ciała zmarłego do dnia, w którym ma się odbyć pogrzeb,
– szeroko pojęte przygotowanie ciała do pochówku, czyli wykonanie takich zabiegów jak mycie, golenie, czesanie, a także ubranie zmarłego oraz zrobienie mu makijażu w miarę potrzeby,
– pełna obsługa ceremonii pogrzebowej, niezależnie od jej formy, w której skład wchodzi przygotowanie wszelkich formalności, przygotowanie trumny z ciałem lub urny z prochami, a także transport urny lub trumny karawanem na miejsce pochówku.

Zakłady pogrzebowe

Kompleksowym wykonywaniem usług związanym z pochówkiem zmarłych zajmują się zakłady pogrzebowe. Z całą pewnością w każdym dużym mieście znajduje się ich kilka na przykład w mieście takim jak Bydgoszcz. W Bydgoszczy bardzo wyspecjalizowanym zakładem pogrzebowym jest Fordoński Zakład Pogrzebowy, który można znaleźć tutaj. Oferuje on różnego rodzaju usługi, które obejmują zarówno tradycyjny pochówek, jak i pochówek w formie kremacji. Zakład pogrzebowy kompleksowo zajmuje się organizacją pogrzebu, jego zadaniem jest dopełnienie wszelkich niezbędnych formalności. Specjaliści pomogą także w wyborze trumny lub urny, oprawy muzycznej, florystyki pogrzebowej. Fordoński Zakład Pogrzebowy sprawuje również opiekę nad grobami oraz organizuje transport zarówno krajowy, jak i międzynarodowy. Główną zaletą zakładu jest świadczenie wyspecjalizowanych i profesjonalnych usług.

Zakład pogrzebowy Bydgoszcz