Jak sprowadzić zwłoki z Niemiec?

transport zwłok niemcy

Śmierć bliskiej osoby jest wydarzeniem, na które nie można się w żaden sposób przygotować. Zawsze dzieje się to szybko i niespodziewanie, dlatego jest to niezwykle silne przeżycie psychiczne. Rodzina osoby zmarłej jest pogrążona w żałobie i ostatnie o czym wtedy myśli to formalności.

Transport zwłok z Niemiec


Dużym zainteresowaniem cieszy się transport zwłok Niemcy są krajem, w którym mieszka bardzo dużo Polaków. Prawie w każdym tygodniu są transportowane zwłoki do Polski od naszych zachodnich sąsiadów. Najlepiej wybrać sprawdzony zakład pogrzebowy, który zapewni bezproblemowy i sprawny transport. Cena jest uzależniona od wielu czynników, ale z reguły oscyluje w granicach 6000 zł. W zależności od przypadku ustalany jest inny cennik transportu. Odległość, koszty w szpitalach oraz rodzaj trumny to czynniki, które mają wpływ na cenę ostateczną. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że w koszty wliczone są już opłaty dotyczące wszystkich formalności. Są to między innymi tłumaczenia dokumentów oraz odprawy konsularne. Do transportu zwłok z Niemiec wykorzystuje się karawan pogrzebowy, który jest zaprojektowany przez najlepszych specjalistów. Osoba, która zleciła usługę firmie pogrzebowej powinna pokryć wszystkie koszty transportu. Należy pamiętać, że niekoniecznie musi to być rodzic, współmałżonek lub rodzeństwo. Może to być osoba spoza tego otoczenia, która wyraziła chęć poniesienia kosztów. Trzeba jednak zaznaczyć, że osoba upoważniające musi być krewnym i to dodatkowo z pierwszej linii pokrewieństwa. W takiej sytuacji można nawet otrzymać zasiłek pogrzebowy, którego wysokość wynosi 4000 zł.

Płatność za transport


Niezwykle ważna jest także rozmowa z opiekunem sprawy. To wtedy ustalamy wszelkie kwestie związane z płatnością. Pracownicy zakładu pogrzebowego mają świadomość, że transport ciała osoby bliskiej jest bardzo drogi, dlatego nie wszystkie rodziny na to stać. W takiej sytuacji rozwiązaniem problemu jest rozłożenie płatności na raty. Warto się także dowiedzieć, czy w danym domu pogrzebowym wymagana jest wcześniejsza przedpłata. Popularna jest również praktyka rozliczenia w chwili dostarczenia zmarłego do kraju. Wszystkie grupy wiekowe Polaków najczęściej wybierają Niemcy jako kierunek emigracji. Jest to spowodowane kilkoma czynnikami, ale przede wszystkim jest to odległość. Trzeba pokonać zaledwie kilkaset kilometrów, żeby otrzymać zdecydowanie lepiej płatną pracę. Możliwość połączenia życia prywatnego z rozwojem zawodowym jest największą motywacją dla naszych rodaków, którzy wybrali emigrację. Emigracja nasiliła się po 2011 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.